• пасе (гл.) два-три (бр.)
  • пасе (гл.) обајцата (бр.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК