• пасе (гл.) ги (зам.)
  • пасе (гл.) некој (зам.)
  • пасе (гл.) јас (зам.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК