• пламти (гл.) лист (имн.)
  • пламти (гл.) оган (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК