• пламти (гл.) во (предл.)
  • пламти (гл.) од (предл.)
  • пламти (гл.) преку (предл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК