• појави (гл.) двајца (бр.)
  • појави (гл.) две (бр.)
  • појави (гл.) два (бр.)
  • појави (гл.) три (бр.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК