• појави (гл.) и (сврз.)
  • појави (гл.) бидејќи (сврз.)
  • појави (гл.) да (сврз.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК