• претстави (гл.) втор (бр.)
  • претстави (гл.) два (бр.)
  • претстави (гл.) четири (бр.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК