• прибере (гл.) раздвижува (гл.)
  • прибере (гл.) се (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК