• привлече (гл.) кон (предл.)
  • привлече (гл.) во (предл.)
  • привлече (гл.) на (предл.)
  • привлече (гл.) од (предл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК