• реши (гл.) бев (гл.)
  • реши (гл.) заслужува (гл.)
  • реши (гл.) сум (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК