• секне (гл.) мал (прид.)
  • секне (гл.) момчешки (прид.)
  • секне (гл.) негов (прид.)
  • секне (гл.) нејзин (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК