• секне (гл.) некаде (прил.)
  • секне (гл.) секавично (прил.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК