• спечали (гл.) пари (имн.)
  • спечали (гл.) доверба (имн.)
  • спечали (гл.) куче (имн.)
  • спечали (гл.) нешто (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК