• треска (гл.) глава (имн.)
  • треска (гл.) глупост (имн.)
  • треска (гл.) прозорец (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК