• уреди (гл.) мал (прид.)
  • уреди (гл.) меѓусебен (прид.)
  • уреди (гл.) наш (прид.)
  • уреди (гл.) свој (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК