• успокои (гл.) како (прил.)
  • успокои (гл.) смирено (прил.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК