• бев (гл.) наведне (гл.)
  • е (гл.) наведне (гл.)
  • удира (гл.) наведне (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК