• бев (гл.) организира (гл.)
  • е (гл.) организира (гл.)
  • биде (гл.) организира (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК