• гледа (гл.) андерграунд (имн.)
  • претставува (гл.) андерграунд (имн.)
  • станува (гл.) андерграунд (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК