• има (гл.) област (имн.)
  • наведе (гл.) област (имн.)
  • нема (гл.) област (имн.)
  • отпаѓа (гл.) област (имн.)
  • смета (гл.) област (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК