• дофаќа (гл.) пинцета (имн.)
  • чека (гл.) пинцета (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК