• досели (гл.) просвиги (имн.)
  • сме (гл.) просвиги (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК