• бев (гл.) љубоморен (прид.)
  • биде (гл.) љубоморен (прид.)
  • бил (гл.) љубоморен (прид.)
  • е (гл.) љубоморен (прид.)
  • прави (гл.) љубоморен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК