• го (зам.) израни (гл.)
  • ме (зам.) израни (гл.)
  • се (зам.) израни (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК