• ги (зам.) исхрани (гл.)
  • го (зам.) исхрани (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК