• му (зам.) пламти (гл.)
  • ми (зам.) пламти (гл.)
  • ни (зам.) пламти (гл.)
  • тоа (зам.) пламти (гл.)
  • ѝ (зам.) пламти (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК