• се (зам.) струполи (гл.)
  • ме (зам.) струполи (гл.)
  • ја (зам.) струполи (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК