• ги (зам.) влечка (имн.)
  • некој (зам.) влечка (имн.)
  • се (зам.) влечка (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК