• нам (зам.) водач (имн.)
  • некаков (зам.) водач (имн.)
  • сите (зам.) водач (имн.)
  • чијшто (зам.) водач (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК