• ти (зам.) демон (имн.)
  • некаков (зам.) демон (имн.)
  • тоа (зам.) демон (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК