• еден (зам.) перница (имн.)
  • се (зам.) перница (имн.)
  • таа (зам.) перница (имн.)
  • чиј (зам.) перница (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК