• некој (зам.) пламен (имн.)
  • чиј (зам.) пламен (имн.)
  • го (зам.) пламен (имн.)
  • себе (зам.) пламен (имн.)
  • тој (зам.) пламен (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК