• таков (зам.) повреда (имн.)
  • ги (зам.) повреда (имн.)
  • кој (зам.) повреда (имн.)
  • ме (зам.) повреда (имн.)
  • секаков (зам.) повреда (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК