• сите (зам.) пролетер (имн.)
  • тоа (зам.) пролетер (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК