• некаков (зам.) разонода (имн.)
  • таа (зам.) разонода (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК