• кој (зам.) стапалка (имн.)
  • нечиј (зам.) стапалка (имн.)
  • секој (зам.) стапалка (имн.)
  • сите (зам.) стапалка (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК