• ангел (имн.) чувар (имн.)
  • ангел (имн.) душа (имн.)
  • ангел (имн.) пазител (имн.)
  • ангел (имн.) серафим (имн.)
  • ангел (имн.) спасител (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК