• вагон (имн.) ќе (чест.)
  • вагон (имн.) и (чест.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК