• влечка (имн.) веќе (прил.)
  • влечка (имн.) набосо (прил.)
  • влечка (имн.) само (прил.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК