• даб (имн.) бев (гл.)
  • даб (имн.) е (гл.)
  • даб (имн.) мигнува (гл.)
  • даб (имн.) посака (гл.)
  • даб (имн.) свие (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК