• даб (имн.) кој (зам.)
  • даб (имн.) се (зам.)
  • даб (имн.) ги (зам.)
  • даб (имн.) му (зам.)
  • даб (имн.) чиј (зам.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК