• даб (имн.) зад (предл.)
  • даб (имн.) под (предл.)
  • даб (имн.) пред (предл.)
  • даб (имн.) со (предл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК