• демон (имн.) гребе (гл.)
  • демон (имн.) демне (гл.)
  • демон (имн.) молчи (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК