• епопеја (имн.) бев (гл.)
  • епопеја (имн.) доживее (гл.)
  • епопеја (имн.) завршува (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК