• занес (имн.) и (сврз.)
  • занес (имн.) да (сврз.)
  • занес (имн.) или (сврз.)
  • занес (имн.) дека (сврз.)
  • занес (имн.) отколку (сврз.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК