• кора (имн.) има (гл.)
  • кора (имн.) паѓа (гл.)
  • кора (имн.) потерува (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК