• кора (имн.) дупли (прид.)
  • кора (имн.) мозочен (прид.)
  • кора (имн.) мој (прид.)
  • кора (имн.) печен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК