• кујна (имн.) водичка (имн.)
  • кујна (имн.) мама (имн.)
  • кујна (имн.) свекрва (имн.)
  • кујна (имн.) храна (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК