• кујна (имн.) граден (прид.)
  • кујна (имн.) полн (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК