• музичар (имн.) засвири (гл.)
  • музичар (имн.) земе (гл.)
  • музичар (имн.) има (гл.)
  • музичар (имн.) нема (гл.)
  • музичар (имн.) престанува (гл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК